Вікові зміни шкіри - процес хоч і неприємний, але цілком природний. Боротися з ними допомагають салонні процедури і регулярний домашній догляд.
Кожна жінка хоче зберегти молодість шкіри на довгі роки. Але час бере своє і неминуче залишає на обличчі відбиток - зморшки. Одні сприймають їх поява досить спокійно, вважаючи невід'ємною частиною життя, інші не мають наміру миритися з несправедливістю природи і борються з ненависним «ворогом» всіма доступними способами.
Треба сказати, що навіть голлівудські зірки, які за родом своєї діяльності зобов'язані виглядати на всі сто в будь-якому віці, не завжди вдаються до послуг пластичних хірургів. Яскраві приклади - чудоваМеріл Стріп, Зірка «Титаніка»Кейт Уінслет, Всесвітньо улюблена красуняДжулія Робертс, Безмірно талановитіДжоді ФостеріДжуліанна Мур. Всі ці прекрасні жінки виглядають розкішно і при цьому залишаються собою. Кожна їх зморшка - це чергова, навіть не зіграна, а прожите роль, якої вони по праву пишаються.
Втім, це зовсім не привід розслабитися і махнути на себе рукою. «І так зійде» - це історія не про жіночу красу. Всі, кому вдається, що йдеться, старіти красиво, безсумнівно приділяють багато часу догляду за собою, на постійній основі відвідують косметологів і доглядають за шкірою в домашніх умовах.
Саме про домашнього догляду ми сьогодні вирішили поговорити з експертом - косметологом центрів естетичної медицини і косметології.
Звідки беруться зморшки?
Розрізняють два основних види зморшок: мімічні (динамічні) і статичні. Перші, як зрозуміло з назви, утворюються через те, що наше обличчя перебуває в постійному русі, навіть якщо ми самі того не усвідомлюємо. Всі ми періодично хмуримося, сміємося, посміхаємося, морщить ніс, плачем. В процесі на відповідних зонах нашого особи природним чином виникають борозенки, викликані скороченням м'язів, які пропадають одночасно з тим, як «йде» певна емоція.
Згодом в силу деяких факторів, таких як вік, сухість шкіри, втрата її еластичності, відбувається зміна структури, і тоді доводиться говорити про появу статичних зморшок, які нікуди не зникають і видимі навіть в стані спокою. З проблемою стикаються не тільки літні, але і досить молоді люди - після 35 років, а то і раніше.
Глибокі зморшки в області носогубного трикутника, щік, підборіддя можуть бути наслідком гравітаційного птозу, тобто обвисання овалу обличчя. На якість шкіри, а значить і на ступінь вираженості зморшок, можуть впливати генетика, погана екологія, шкідливі звички, стреси, недостатній догляд, постійний вплив сонячних променів і інші несприятливі зовнішні фактори.
Косметолог пояснює, що, якщо мімічна активність у конкретної жінки дуже висока, краще відразу звертатися за консультацією до косметолога і вирішувати питання за допомогою ін'єкцій ботулотоксину. При цьому не потрібно боятися небажаних реакцій - фахівець проведе ретельний огляд і детально розповість про показання і протипоказання до процедури. Дана косметологічна техніка допомагає розслабити м'язи, при цьому не позбавляючи їх активності. Таким чином, лікареві вдається одночасно боротися з вираженими мімічними зморшками і уникнути небажаного ефекту маски.
Якщо говорити про зморшки статичних, то способи боротьби з ними також вимагають обов'язкового обговорення з фахівцем. Спеціаліст пояснює, що наявність грубих заломів на увазі обов'язкову роботу дерматокосметолога.
Боремося зі зморшками в домашніх умовах
Салонні процедури, безумовно, дуже ефективні, і значення професійного догляду складно переоцінити, однак не всі мають можливість і час користуватися послугами косметологічних клінік на постійній основі. У цьому випадку на допомогу приходять засоби для домашнього догляду.
«Який порадити домашній догляд? Непогано працюють патчі (косметичний засіб для шкіри навколо очей у вигляді компресів-пластирів, просочених спеціальними складами, наприклад екстрактом байкальської шоломниці, протинабряковими компонентами): приклеїли, паплюжили - є ефект. Прибрали - немає ефекту. Гарні будь зволожуючі маски, але тільки приблизно за дві години до сну. Зараз багато таких ніби тканинах масок, які дають хороший, але тимчасовий результат. Сказати, що вони вирішать проблему? Ні, не вирішать. Але будь-який домашній догляд - це здорово », - запевнила фахівець.
Дуже ефективним може бути застосування масок від зморшок в домашніх умовах. Користувачі Інтернету охоче діляться один з одним простими, але дієвими рецептами. Ми зібрали кращі і, судячи з захоплених відгуків, найефективніші і попросили експерта дати свої коментарі з цього приводу.
Важливо! Перед використанням будь-якого нового косметичного засобу необхідно провести тест на алергію! Доктор розповіла, як зробити це правильно:
«Сама чутлива зона - це область за вухом. Але вам буде не видно, що там відбувається. Ви можете відчути поколювання, пощипування або чухання, але не побачите ніяких шкірних реакцій. Цей спосіб тестування зручний для косметолога, але не дуже підходить для самотестування. Тому для самостійної перевірки використовується внутрішня поверхня руки. Нижня третина передпліччя - там, де ми носимо годинник, - найбільш чутлива і найбільш підходяща для цих цілей зона ».
Маска для обличчя з бананом від зморшок
Наш експерт вітає використання м'якоті цього солодкого плоду як засіб домашнього догляду:
«Банан дуже хороший. У ньому містяться амінокислоти і вітамін К ».
Косметолог пропонує розім'яти плід до кашкоподібного стану і додати мед, якщо немає на нього алергії. Якщо шкіра дуже суха, можна змішати бананове пюре зі сметаною. Цілком припустимо використовувати такий склад в якості домашньої маски для очей від зморшок.
«Можна, як раніше робили, в марлечку скласти і покласти її на очі хвилин на 20, - радить експерт. - Це правда працює. Але не надовго".
Це засіб чудово зволожує шкіру і надає особі свіжий, відпочив вигляд.
Маска з крохмалем для особи від зморшок
Жінки, випробували на собі дію цієї нібито чудодійною маски, стверджують, ніби вона здатна позбавити не тільки від мімічних, але навіть від глибоких статичних зморшок в домашніх умовах, і порівнюють її ефект чи не з ботулотоксином. Крохмаль, дійсно, дуже цінний продукт, що містить в собі вітаміни В, С, а також кальцій, залізо, фосфор і калій. Косметичні продукти на його основі дають короткостроковий, але швидкий і видимий ефект ліфтингу.
Отже, для приготування нам знадобиться: столова ложка крохмалю, 150 мл води, столова ложка жирної сметани і така ж кількість меду. Крохмаль ретельно перемішуємо з 100 мл холодної води, додаємо 50 мл гарячої і варимо до загустіння, не даючи закипіти. Охолоджуємо і з'єднуємо з іншими інгредієнтами. Наносимо на попередньо очищену шкіру обличчя і шиї. Змиваємо теплою водою через 20-30 хвилин і насолоджуємося відображенням у дзеркалі.
Ще кращий результат дасть крохмаль в поєднанні з яєчним білком. Цей склад володіє очисними властивостями і ідеальний для жирної шкіри. Столову ложку крохмалю перемішуємо з теплою водою до однорідної консистенції, а потім вливаємо один білок. Ми залишаємо для впливу на півгодини і змиваємо.
Маска для обличчя з дріжджів від зморшок
Виявляється, що дріжджі можуть використовуватися не тільки в кулінарії, але і в якості компонента для омолоджуючих масок, оскільки з'ясувалося, що дріжджові грибки при попаданні в пори здатні виробляти колаген.
Столову ложку дріжджів розводимо з теплим молоком в співвідношенні 1: 1, даємо настоятися не менше години. Потім вводимо до складу один білок і столову ложку меду, перемішуємо і наносимо на обличчя. Тримаємо 15 хвилин, потім змиваємо.
Важливо! Перед використанням обов'язково проводимо тест на алергію!
Желатинова маска від зморшок
Перш за все готується основа. Для цього столова ложка продукту заливається двома ложками води кімнатної температури. Суміш набухає протягом декількох хвилин, після чого її ставлять на водяну баню до повного розчинення. В охолоджену суміш додають різні додаткові інгредієнти в залежності від бажаного результату.
«Желатин більше використовується як заповнює компонент. Є такі кошти - консілери, - пояснила косметолог. - В їх складі є силікони, які як би заповнюють зморшку і створюють світловідбиваючий ефект. Ефект світла і тіні. Тіні немає, і начебто глибина зморшки стає менше. Змили - результат той же, який був. Теж саме з желатином. Завдали, він подзаполніл зморшку, змили - все. Скажімо так: досягається художній ефект - не лікувальний. Якщо говорити про лікувальну функції, то, скоріше, допоможе той же банан ».
Доглядати за собою можна і потрібно. Засоби для домашнього догляду містять вітаміни і мікроелементи і, дійсно, можуть надавати хоч і тимчасовий, але видимий ефект. Головне - переконатися у відсутності алергічних реакцій і правильно визначити свій тип шкіри, а для цього бажано попередньо відвідати кабінет косметолога.